Dom Słowa

z relacji z Bogiem

logo
22 września 2019
Nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz kusił Pana Boga swego i tylko Panu się kłaniać i służyć będziesz to
14 września 2019
Siostra Anna podzieliła się swoim świadectwem nawrócenia na Facebooku. Ponieważ jednak wiele osób nie korzysta z tego medium zapytałem, czy
31 sierpnia 2019
Powodem, dla którego zrobiłem nagranie w temacie powtórnego przyjścia pana Jezusa i pochwyceniu Kościoła była krótka wymiana korespondencji z jedną
25 sierpnia 2019
Niedawno w naszym kraju było święto, dzień wolny od pracy. Większości Polakom data 15.08 kojarzy się ze świętem kościelnym, a
27 lipca 2019
Do tego nagrania zostałem zainspirowany tekstem z Księgi Jeremiasza 48, 38  "Na wszystkich dachach Moabu i na jego ulicach tylko
20 lipca 2019
Czy są w naszym życiu rzeczy i sprawy, o które się modlimy i na które czekamy? Czy wierzymy, że będzie
Pole tekstowe
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękuję za subskrybcję :)
Podaj adres e - mail

Powiadomić Cię o nowościach na stronie?

Kilka dni temu podczas rozmowy z pewnym bratem w Panu Jezusie weszliśmy na temat czasów ostatecznych. Wtedy pojawiła się we mnie myśl, że w tym czasie Kosciół Pana Jezusa będzie się coraz bardziej wyróżniał na ziemi tak, jak arka gdy była budowana. Na początku niewidoczna ale im dalej tym większa i wyraźniejsza.

Obserwując to wszystko, co dzieje się wokół nas w świecie, coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że żyjemy w czasach ostatecznych. Ponieważ nieprawość i zepsucie ludzi jest coraz większe. 

Powołujemy się również na słowa Pana Jezusa, który przecież powiedział, że będzie jak za dni Noego.

Podczas tego nagrania przyszła mi na myśl niesamowita, dla mnie, rfleksja. Mianowicie, że w tych złych czasach, w których żył Noe działa się również rzecz wspaniała. Otóż był wtedy człowiek, który miał relację z Bogiem, słuchał Go i... Była budował arkę.  

Może widzisz zło i upadek tego świata, ale pytanie brzmi: czy w tych, złych czasach skupiasz się na nich, czy słuchasz Boga i budujesz swoją arkę?

Podczas obróbki tego nagrania przyszło mi na myśl kilka spraw, które mogłem dopowiedzieć. Ale ufam też, że Pan Bóg te same myśli może włożyć w serca każdego słuczacza.

Dodałbym może tylką tą jedną myśl, że Noe do budowania arki podszedł bardzo poważnie. Dokładnie słuchał Bożych poleceń i nie odkładał tej pracy każdego dnia na jutro, ale wypełniła ona jego życie na wiele lat. Bowiem uwierzył on Bogu, że stanie się tak, jak powiedział i że od tej budowy zależy jego i nie tylko życie.

Zapraszam do słuchania życząc Bożgo prowadzenia i błogosławieństwa.

Całe nagranie w formacie mp3 TUTAJ.

 

 

część 1  19 : 16

 

 

 

część 2   15 : 39

 

 

 

Pierwsza Księga Mojżeszowa 6, 14 - 17

6:14
Zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego. Zrób komory w arce, i powlecz ją wewnątrz i zewnątrz smołą.
6:15
A zrobisz ją tak: Długość arki niech wynosi trzysta łokci, szerokość jej pięćdziesiąt łokci, a wysokość jej trzydzieści łokci.
6:16
Zrobisz w arce okno i zakończysz je na łokieć od góry. Z boku arki umieścisz drzwi. Uczynisz w niej dolne, wyższe i najwyższe komory.
6:17
Bo oto Ja sprowadzę potop na ziemię, aby zniszczyć pod niebiem wszelkie ciało, w którym jest dech życia. Wszystko, co jest na ziemi, zginie.
 
 
 

 

Arka Noego, potop,

Buduj(e)my arkę

18 maja 2019

Wykonano w Webwavecms

2018

Kontakt

Messenger i Skype - Adam z Domu Słowa

e-mail  domslowa.com.pl@gmail.com

Pole tekstowe
Pole tekstowe
Obszar tekstowy
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Twoja wiadomość została wysłana :)
Coś poszło nie tak :(
Logo Dom Słowa - Biblijny blog audio