Dom Słowa

z relacji z Bogiem

logo
21 marca 2020
Jakiś czas temu pewna siostra w Panu Jezusie zapytała mnie w mailu czy zrobiłem już nagranie na temat finansów. W
01 stycznia 2020
"Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem" Takimi słowami Apostoł Paweł podsumował swoje chrześcijańskie życie. A ja, czy mógłbym powiedzieć
20 grudnia 2019
Czy my, biblijni chrześcijanie, ludzie wierzący możemy stanowić przeszkodę w słuchaniu i przyjęciu Ewangelii przez innych? Osobiście jestem przekonany, że
24 listopada 2019
Co wolno chrześcijańskim małżeństwom w sypialni? Czy Pan Bóg zamyka oczy na to, co tam robimy? Czy też może w
02 listopada 2019
Tytuł tego nagrania to oczywiście przenośnia do życia chrześcijańskiego. W ostatnim czasie miałem trochę do czynienia z instalowaniem systemu operacyjnego
22 września 2019
Nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz kusił Pana Boga swego i tylko Panu się kłaniać i służyć będziesz to
Pole tekstowe
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękuję za subskrybcję :)
Podaj adres e - mail

Powiadomić Cię o nowościach na stronie?

Kilka dni temu podczas rozmowy z pewnym bratem w Panu Jezusie weszliśmy na temat czasów ostatecznych. Wtedy pojawiła się we mnie myśl, że w tym czasie Kosciół Pana Jezusa będzie się coraz bardziej wyróżniał na ziemi tak, jak arka gdy była budowana. Na początku niewidoczna ale im dalej tym większa i wyraźniejsza.

Obserwując to wszystko, co dzieje się wokół nas w świecie, coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że żyjemy w czasach ostatecznych. Ponieważ nieprawość i zepsucie ludzi jest coraz większe. 

Powołujemy się również na słowa Pana Jezusa, który przecież powiedział, że będzie jak za dni Noego.

Podczas tego nagrania przyszła mi na myśl niesamowita, dla mnie, rfleksja. Mianowicie, że w tych złych czasach, w których żył Noe działa się również rzecz wspaniała. Otóż był wtedy człowiek, który miał relację z Bogiem, słuchał Go i... Była budował arkę.  

Może widzisz zło i upadek tego świata, ale pytanie brzmi: czy w tych, złych czasach skupiasz się na nich, czy słuchasz Boga i budujesz swoją arkę?

Podczas obróbki tego nagrania przyszło mi na myśl kilka spraw, które mogłem dopowiedzieć. Ale ufam też, że Pan Bóg te same myśli może włożyć w serca każdego słuczacza.

Dodałbym może tylką tą jedną myśl, że Noe do budowania arki podszedł bardzo poważnie. Dokładnie słuchał Bożych poleceń i nie odkładał tej pracy każdego dnia na jutro, ale wypełniła ona jego życie na wiele lat. Bowiem uwierzył on Bogu, że stanie się tak, jak powiedział i że od tej budowy zależy jego i nie tylko życie.

Zapraszam do słuchania życząc Bożgo prowadzenia i błogosławieństwa.

Całe nagranie w formacie mp3 TUTAJ.

 

 

część 1  19 : 16

 

 

 

część 2   15 : 39

 

 

 

Pierwsza Księga Mojżeszowa 6, 14 - 17

6:14
Zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego. Zrób komory w arce, i powlecz ją wewnątrz i zewnątrz smołą.
6:15
A zrobisz ją tak: Długość arki niech wynosi trzysta łokci, szerokość jej pięćdziesiąt łokci, a wysokość jej trzydzieści łokci.
6:16
Zrobisz w arce okno i zakończysz je na łokieć od góry. Z boku arki umieścisz drzwi. Uczynisz w niej dolne, wyższe i najwyższe komory.
6:17
Bo oto Ja sprowadzę potop na ziemię, aby zniszczyć pod niebiem wszelkie ciało, w którym jest dech życia. Wszystko, co jest na ziemi, zginie.
 
 
 

 

Arka Noego, potop,

Buduj(e)my arkę

18 maja 2019

Wykonano w Webwavecms

2018

Kontakt

Messenger i Skype - Adam z Domu Słowa

e-mail  domslowa.com.pl@gmail.com

Pole tekstowe
Pole tekstowe
Obszar tekstowy
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Twoja wiadomość została wysłana :)
Coś poszło nie tak :(
Logo Dom Słowa - Biblijny blog audio