Dom Słowa

Działalność misyjna

Pakistan

Moja działalność misyjna polega na wspieraniu pakistańskich chrześcijan. Prowadzenie szkoły niedzielnej i edukacja dzieci. Wyżywienie i pomoc rodzinom żyjącym i pracującym w cegielniach. Wsparcie dla domu trzynastu sierot.

Chrześcijanie w Pakistanie sa ludźmi drugiej kategorii. Według indeksu prześladowań chrześcijan organizacji Open Dors Pakistan znajduje się na piątym miejscu. Nie mają oni żadnego wsparcia ze strony rządu i władz. Są to ludzie biedni. Często nie stać ich na edukację dzieci, bez której są oni pozbawieni przyszłości. Wielu z nich również żyje w cieniu kominów cegielni, wykonując tam niewolniczą pracę i będąc zupełnie pozbawionymi nadziei na zmianę położenia. Niczym naród Izraelski w ziemi Egipskiej. 

Służba ta narodziła się na początku listopada 2018 roku.

Początkowo obejmowała ona tylko jedno miejsce, szkołę niedzielną i edukację dzieci. Z czasem pojawiły się kolejne.
Prowadziłem to dzieło samotnie, nie mówiąc o tym nikomu według słów Pana Jezusa, które powiedział w Ewangelii Mateusza 6,3

Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja

Później jednak, gdy poznałem ogrom potrzeb i niemożność sprostania im w pojedynkę, zacząłem modlić się o to do Boga. W wyniku tego zrozumiałem, że powinienem powiedzieć o tym innym,  według słów Apostoła Pawła z 1 Tym. 5,25

Podobnie jest i z dobrymi uczynkami: są jawne, ale i te, z którymi rzecz ma się inaczej, ukryte pozostać nie mogą.

Idąc za tym głosem, poniżej dzielę się z Tobą szczegółami na temat potrzeb tych ludzi, prosząc jednocześnie o pomoc i WSPARCIE dla nich, za co z góry serdecznie dziękuję.

Wspólnie możemy wiecej. 

Razia i Naeem Masih

Młode małżeństwo, któremu bardzo leży na sercu edukacja dzieci.

Siostra Razia w każdą niedzielę prowadzi szkołę niedzielną a w tygodniu codziennnie prowadzi zajęcia lekcyjne. Ich marzeniem jest aby powstała szkola dla dzieci z biednych, chrześcijańskich rodzin.

Usman Gulzar

Wraz z rodziną oraz narzeczoną organizują pomoc dla chrześcijan w cegielniach i ludzi biednych.

Ich służba polega na organizowaniu i dostarczaniu żywności, ubrań i innych środków potrzebnych do życia oraz zapewnieniu edukacji dzieciom żyjącym w cegielniach, z których wiele jest sierotami żyjącymi tam u swoich rodzin. 

Iqra i dilawar

Małżeństwo, które zostało postawione przed koniecznością zaopiekowania się sierotami

Siostra Iqra zajmowala się prowadzeniem szkoły niedzielnej i nauczaniem biblijnym dla dzieci. Jej mąż, Dilawar pracuje a w wolnym czasie wraz z innymi braćmi chodzi do cegielni by służyć Słowem Bożym żyjącym tam ludziom. Teraz również musieli się zająć ośmioma sierotami.

  Przewiń do góry