Prawdy musimy szukać

Cytat

Ostatni weekend spędziłem wraz z żoną w Wiśle Czarne. Uwielbiam góry jesienną porą. Pięknie wyglądają górskie zbocza odziane wielobarwną szatą drzew.

Jednego dnia wybraliśmy się na wycieczkę. Droga miała nas prowadzić obok zamku, który jest rezydencją Prezydenta naszego kraju.

Staliśmy u stóp góry na której on się znajduje i widzieliśmy go z dołu. Prowadzi do niego asfaltowa droga, która jest długa ponieważ, jak to w górach, wije się serpentyną.

W pewnym momencie moja żona powiedziała "chodźmy tutaj do góry". No i poszliśmy. Nie było łatwo, bo weszliśmy po prostu na zbocze w las.

Jak tylko weszliśmy to ukazały nam się grzyby. Między innymi jadalne, których w całej Wiśle już nie ma. I to właśnie one zainspirowały mnie do napisania tego tekstu, gdyż zobaczyłem w nich kilka podobieństw do prawdy.

Grzyby jadalne są jak prawda.

Aby je znaleźć trzeba zejść z głównej drogi, czytaj szerokiej i mocno uczęszczanej, tam ich nie znajdziesz.

Ale to nie wystarczy, gdyż najwięcej grzybów jakie rzucają się w oczy, niektóre bardzo ładnie wyglądające, to grzyby trujące. Często nazywane szatanami, co w tym kontekście jest bardzo trafne. Ja wypatrywałem dobrych dla nas, prawdziwych grzybów, szukałem ich. A jak znalazłem to łatwiej było dostrzec inne, prawdziwe.

Czy tak nie jest w naszym życiu? Prawdy musimy szukać. Zejść z głównej drogi, zadać sobie trud. Wielu ludzi jak już staje się chrześcijanami, schodząc z tej szerokiej drogi, otrzymuje takie trujące, szatańskie grzyby i wielu zatruwa się nimi bo myśli że to taki jadalny grzyb.

Kochani to nasza osobista odpowiedzialność. Żyjemy w czasach gdzie wokół pełno "szatanów".

Wiele grzybów z wierzchu wygląda jak prawdziwek, ale wystarczy się schylić i zobaczyć co ma pod spodem, gąbka czy blaszki.

Mam nadzieję że dobrze rozumiecie to, co chcę tu powiedzieć i że może podzielicie się swoimi przemyśleniami lub przykładami.

Pozdrawiam Was. Adam

 

 

 

Cytat

Ciekawe porównanie Adam.
Aż się sam podpowiada fragment:

UBG Mat 7:13-14
"Wchodźcie przez ciasną bramę. Szeroka bowiem jest brama i przestronna droga, która prowadzi na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Ciasna bowiem jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują"

Wracając do 'grzybów', to chciałbym dołożyć pytania które pozwolą zastanowić się nad tematem: dlaczego prawda jest tak ważna w życiu Chrześcijan (i to nie tylko ze względu na zbawienie).
Ale aby nie było zbyt łatwo, to niech każdy kto to czyta sam pomyśli nad tematem poszukiwania prawdy, zadając sobie pytania: "czy chcę/czy warto iść na grzyby"? "Skąd będę wiedział, które są trujące"? "Iść samemu, czy w grupie"? "Co zrobić ze znalezionymi grzybami"?

Robert

  Przewiń do góry