Dylemat Społeczny

Cytat

To film dokumentalny z 2020 roku, czyli bardzo świeży, który ukazuje wpływ i sposób funkcjonowania mediów społecznościowych.

Co ważne w filmie tym wypowiadają się byli pracownicy i twórcy tych serwisów.

Polecam

https://www.cda.pl/video/5940719c1

 

Cytat

Obejrzałem - dziękuje za polecenie.

Film jest produkcji Netflixa a więc serwisu 'spod ciemnej gwiazdy' (osoby interesujące się niezależnymi informacjami wiedzą w czym rzecz).
Jeśli ktoś ogólnie nie szuka prawdy i nie wie co to NWO, to tylko w skrócie powiem, że rzeczywistość społeczno-ekonomiczna na świecie wygląda inaczej niż nam to media publiczne przekazują i obecnie nie jest to już dłużej ukrywana 'teoria spiskowa' a udokumentowane fakty (choćby grupa Bilderberg).

Wracając do filmu, ma to o tyle znaczenie, że w tym filmie zastosowano starą, znaną metodę wmówienia kłamstwa przy użyciu prawdy.
Chodzi mi o pewne aspekty, które zostały w tym filmie albo przemilczane, albo przekłamane, ale to się tyczy spraw bardziej kierujących widza na 'teorie spiskowe' i sugerowanie że istnieją 'fake newsy' (niewygodne dla NWO)...

Jeśli jednak skupimy się na tym, co w filmie jest prawdą, czyli na tym jak bardzo media społecznościowe odbierają nam wolność, jakie mechanizmy są używane do profilowania użytkowników, wyświetlania im spersonalizowanych reklam, zbierania bardzo szczegółowych danych na temat każdego z nas i to we wszystkich najpopularniejszych serwisach, to zdamy sobie sprawę iż tkwimy w niewoli technologii, która bardzo mocno wpływa na nasze umysły czy tego chcemy czy nie, bo dzieje się to podświadomie (spróbuj wyłączyć internet na tydzień...)

Zabrakło w filmie szczerości na temat cenzury, na temat tego że są zatrudniane realne osoby do decydowania co 'jest prawdą' i mające możliwość kasowania grup, stron i profili użytkowników, co w ostatnich miesiącach jest prawdziwą plagą (wszelkie niezależne media, obnażające prawdę i ceniące sobie wolność są masowo kasowane).

Pomimo tego i tak warto zobaczyć i polecić dalej ten film aby i nasi bliscy ocknęli się z 'Matrixa' 🙂

  Przewiń do góry