czy się rozpoznamy po zmartwychwstaniu?

Cytat

Zastanawiał się ktoś może nad kwestią, czy po zmartwychwstaniu się rozpoznamy wzajemnie?

Jezus w nowym ciele nie został rozpoznany a dopiero Jego rany, które najwidoczniej postanowił zachować i będzie je miał już zawsze widoczne (tak myślę), udowadniały apostołom iż jest zmartwychwstałym Jezusem.

Jeśli tak samo będzie z nami, to możemy się nie rozpoznać. Dodatkowo, w Biblii czytamy że każdy dostanie kamień bialy ze swoim nowym imieniem, który będzie znany wyłącznie danej osobie:

UBG Obj 2:17:
"Kto ma uszy, niech słucha, co Duch mówi do kościołów: Temu, kto zwycięży, dam jeść z manny ukrytej i dam mu kamyk biały, a na kamyku wypisane nowe imię, którego nikt nie zna oprócz tego, który je otrzymuje."

Pozdrawiam,

RobKo

Cytat

Osobiście się nad tym nie zastanawiałem ale po przeczytaniu tego wpisu zacząłem i myśląc nad tym przyszły mi do głowy dwa miejsca Słowa Bożego.

Łuk. 13,28

Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba i wszystkich proroków w Królestwie Bożym, siebie samych zaś precz wyrzuconych.

I Mat 17, 3 i 4

I oto ukazali się im: Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali.

Na to odezwał się Piotr i rzekł do Jezusa: Panie! Dobrze nam tu być i jeśli chcesz, rozbiję tu trzy namioty: dla ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden.

To nasuwa mi myśl że nie tylko się rozpoznamy, ale nawet będziemy wiedzieć kto jest kto nie znając ich wcześniej.

  Przewiń do góry