Bóg ma poczucie humoru 🙂

Cytat

Witam.
Tak sobie myślę, że może warto by kiedyś zebrać razem różne przemyślenia na temat poczucia humoru Boga.
W Biblii są różne miejsca z humorystycznymi miejscami, jak rozbawienie Abrahama i Sary, nudnym aż do zaśnięcia kazaniem Pawła, scenie z mówiącym osłem, historia Jonasza, naśmiewanie się Eliasza z poczynań proroków Baala. No ale nie tylko Biblia, bo i życie przynosi nam czasem sytuacje w których widzimy jak Bóg okazuje swoje poczucie humoru przy okazji różnych sytuacji życiowych, których każdy doświadcza od czasu do czasu.
To mógłby być całkiem wartościowy odcinek a czasu do 1-go kwietnia na Prima Aprilis (choć to nie miałby być żart a ukazanie iż i w humorze jest wartość). Czasu jest więc sporo na pozbieranie myśli i przypomnienie sobie różnych sytuacji, czy to swoich czy bliźnich.
Taka to moja propozycja 🙂

Cytat

Babinka (90lat) udaje niewinną:

- a właśnie że nie

- a właśnie że tak (odpowiada Bóg)

Mnie śmieszy ta scenka jak ja sobie wyobrażam 😁

Rdz 18:15:
"Wtedy Sara zaparła się, mówiąc: Nie śmiałam się, bo się bała. Ale On rzekł: Nieprawda, śmiałaś się."

Cytat

Witajcie Robert i Gościu 🙂

Cieszę się, że napisaliście. Ogólnie to nigdy nie patrzyłem na te historie z perspektywy poczucia humoru Boga i nawet nie wiem co miałbym o tym powiedzieć. Dzisiaj jednak przyszło mi na myśl aby na przykład przyjżeć się tym "zabawnym" historiom po kolei i zastanowić się co przez każdą z nich Pan Bóg ma nam do powiedzenia. Co Wy na to?
Patrząc na te miejsca Biblii zawsze widziałem i podziwiałem to, jak nieszablonowym jest Pan Bóg w swoim docieraniu do człowieka mówiąc nawet przez oślicę 😀 lub posyłając wielką rybę.

Cytat

Śmieszna jest też historia Jakuba, który siedem lat służył za Rachelę a w dzień "zapłaty" otrzymał jej siostrę (Rdz 29:15-30).

Potem historia w sumie też jest trochę zabawna, jak się siostry prześcigają w "dogadzaniu potomstwem" za pomocą swoich służących (Rdz 29:31-35; 30:1-24)

I choć w tej historii są inne ważne wątki, to te aspekty o których wspomniałem są dość zabawne jak się temu luźno przyjrzeć 😇

Przewiń do góry