otwarta Biblia, Pismo Święte

Dom Słowa

z relacji z Bogiem

"... A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu... " 1Kor. 14,3 

"... A kto prorokuje, mówi do ludzi

ku zbudowaniu i napomnieniu,

i pocieszeniu..."  1 Kor. 14,3

Logo Dom Słowa - Biblijny blog audio
16 lutego 2019
Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że nie będę robił nagrania na temat postu. Ale... Ostatnio pytałem Pana co miałbym nagrać i
05 lutego 2019
JESTEM BIAŁĄ KARTKĄ to tytuł piosenki... Nie, nie piosenki, utworu, na który się natknąłem kilka dni temu szukając jakiejś wartościowej
03 lutego 2019
Tytuł tego nagrania, czy jak też to można nazwać - audiobloga czy podkastu, to fragment 46 wersetu drugiego rozdziału Pierwszej
26 stycznia 2019
W historii o Dawidzie i Goliacie widzę dwie grupy chrześcijan. Jedna to wojsko stające każdego dnia na górze w szyku
14 stycznia 2019
Historia Saula zainspirowała mnie do napisania świadectwa nawrócenia. Niech to będzie na Bożą Chwałę.  Rok 2012 Razem z mężem i
13 stycznia 2019
Zastanawiasz się może co kryje się za tym, trochę dziwnym tytułem. Wyjaśniam - szukanie oślic oznacza wyruszenie w pewną drogę,
Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękuję za subskrybcję :)
Podaj adres e - mail

Na początek muszę się do czegoś przyznać. Otóż, kiedyś bardzo łatwo przychodziło mi, mówić komuś jak powinien postępować i jaki powinien być, skoro jest chrześcijaninem. I oczekiwałem, że ten ktoś, zacznie postępować według tego, co mówię. Podczas gdy ja sam, widząc we własnym życiu, że coś wymaga zmiany, modliłem się i prosiłem Boga, żeby mnie przemienił. Ponieważ wiedziałem, że pewnych rzeczy nie można osiągnąć, albo pozbyć się, swoimi siłami. A niestety, oczekiwałem tego od innych. Ale, dzięki Bogu, to się zmieniło. Jak?

 

  Jeśli chcesz, możesz tego posłuchać :-)

czas 9:38

 

 

 Nagranie w formacie mp3 TUTAJ.

 

Przeczytałem kiedyś słowa Pana Jezusa, które skierował do tych, którzy doskonale wiedzieli, jak należy postępować. Ewangelia Łukasza 11,46:

 

  I wam, zakonodawcy, biada, bo obciążacie ludzi brzemionami nie do uniesienia, a sami ani jednym palcem  swoim  nie dotykacie tych brzemion. 

 

W tych słowach zobaczyłem siebie, że ja w taki właśnie sposób postępuję. Że obciążam ludzi wymuszając na nich, chcąc coś osiągnąć, wywrzeć jakąś presję, żeby postępowali inaczej. A sam, gdy widziałem, że coś jest nie tak, prosiłem Boga o łaskę i zmianę. I po przeczytaniu tych słów prosiłem Boga, aby w tej kwestii mnie zmienił.

 

Pan Bóg nie chce, żebyśmy byli ludźmi, którzy na siłę starają się być podobni do Pana Jezusa. On nie potrzebuje ludzi religijnych. On chce ludzi PRZEMIENIONYCH, na obraz i podobieństwo swego Syna. Mamy być NOWYM STWORZENIEM.

Apostoł Paweł w liście do Galacjan 6,15 mówi:

 

  Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz NOWE STWORZENIE.  

 

Stworzenie to Boży atrybut, tylko On potrafi stworzyć coś z niczego.

Kiedyś oglądałem film dokumentalny, zakazany chyba w Europie i Rosjii pod tytułem The Soviet story . Ukazywał on całe okrucieństwo i potworności systemu stalinowskiego w byłym Związku Radzieckim. Kończył się on sceną, w której był pokazany pomnik Mrksa i Engelsa, który do dziś stoi, chyba w Brukseli i podsumowaniem, że wszystko to, co zostało ukazane w tym filmie, było wynikiem tego, że tych, dwóch ludzi chciało STWORZYĆ NOWEGO CZŁOWIEKA.

I wtedy pomyślałem: Tylko Bóg potrafi stworzyć nowego człowieka, a wszelkie ludzkie próby uczynienia tego kończą się cierpieniem innych.

 

W jaki sposób Pan Bóg dodonał dzieła stworzenia? Swoim Słowem!

 

I tutaj dochodzę do tego, co chciałem powiedzieć. Mianowicie, w jaki sposób to się odbywa. Uważam bowiem, że samo powiedzenie Swoim Słowem, to za mało.

W drugim liście do Koryntian 3,14-18 czytamy:

 

  Lecz ich umysły zostały zaślepione; aż do dziś bowiem przy czytaniu Starego Testamentu ta sama zasłona pozostaje nieodsłonięta, gdyż jest usuwana w Chrystusie.

I aż do dziś, gdy Mojżesz jest czytany, zasłona leży na ich sercu.

Gdy jednak nawrócą się do Pana, zasłona zostanie zdjęta.

Pan zaś jest tym Duchem, a gdzie jest Duch Pański, tam i wolność.

Lecz my wszyscy, którzy z odsłoniętą twarzą PATRZYMY NA CHWAŁĘ PANA, jakby w zwierciadle, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, za sprawą Ducha Pana.  

 

PUBG Fundacja Wrota Nadziei.

 

Chciałem się skupić głównie na wierszu osiemnastym, przytoczyłem jednak kilka wcześniejszych wersetów, aby ukazać kontekest. Widzimy w nim ludzinienawróconych do Pana, którzy czytają, można by powiedzieć Biblię, lecz nie widzą w niej tego, co najważniejsze, bo mają na sercu zasłonę.

Pan Jezus powiedział do uczonych w Piśmie:

Badacie pisma, bo sądzicie, że w nich macie żywot, a one składają świadectwo o mnie.

Dalej Paweł mówi, że ta zasłona zostaje zdjęta, gdy człowiek nawraca się do Pana. I jaki jest tego efekt ? O tym właśnie mowi wiersz osiemnasty.

 

LECZ MY WSZYSCY

My wierzący w Pana Jezusa, chrześcijanie, Boże dzieci, siostry i bracia.

 

Z ODSŁONIĘTĄ TWARZĄ PATRZYMY NA CHWAŁĘ PANA

To jest to, co musimy widzieć w Piśmie Świętym. Chwałę Pana. To jest to świadectwo o Nim, októrym wcześniej wspomniałem, co Pan Jezus mówił do Żydów.

 

JAKBY W ZWIERCIADLE

Czyli nie wprost, nie bezpośrednio. Mamy pokazane jekieś odbicie, jakby w zwierciadle. I dlatego potrzebujemy Ducha Świętego, który w danym miejscu Słowa Bożego pokaże nam: TU JEST PAN JEZUS, TO JEST ON, TU JEST O NIM MOWA, TU JEST O NIM NAPISANE. Możemy to widzieć od początku Biblii - w ludziach, o ktorych jest mowa, w ich przeżyciach, charakterach, zachowaniach. I to mówię z własnego doświadczenia. Zawsze gdy widzę Pana Jezusa w Słowie Bożym, podczas czytania, czy słuchania jakiegoś kazania czy zwiastowania, zawsze gdy dane jest mi ujrzeć Pana Jezusa w taki duchowy sposób, moje serce jest poruszone. I wtedy się modlę do Boga i mówię: Panie ja też chcę taki być, ja też tak chcę. Proszę daj mi to, przemień mnie abym mógł być taki, bo to jest właśnie mój Pan, to jest o Nim.  

I dalej czytamy, że wtedy

 

ZOSTAJEMY PRZEMIENIENI W TEN SAM OBRAZ Z CHWAŁY W CHWAŁĘ ZA SPRAWĄ DUCHA PANA

Bo wtedy właśnie, gdy Go widzimy, gdy prosimy Go o zmianę dajemy Mu pole do działania. Wtedy czasem zaczynają się dziać jakieś rzeczy w naszym życiu, jakieś sytuacje i Pan w tym wszystkim może nas przemieniać, może nas kształtować. I nieraz tak miałem, minął jakiś czas i mogłem zobaczyć, że zachowuję się i postępuję zupelnie inaczej niż kiedyś będąc w podobnej sytuacji. Nie muszę się do niczego zmuszać, po prostu jestem nowym człowiekiem.

 

I na koniec chciałbym zadać takie pytanie siostro, bracie, wierzący człowieku:

CZY WIDZISZ CHWAŁĘ PANA, JAK CZYTASZ JEGO SŁOWO? 

To jest bardzo ważne pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Dlatego, że jeśli nie widzisz chwały Pana, nie oglądasz Go w tym słowie, tego świadectwa o Nim. Jeśli Ci Duch Święty tego nie odkrywa. To może to oznaczać, że w dalszym ciągu zasłona pozostaje na Twoim sercu. I może jesteś oszukany/a. Może Twoje nawrocenie nie bylo takie, jakie być powinno.

CZY CHCESZ, ŻEBY BÓG CIĘ PRZEMIENIAŁ?

Czy też sam próbujesz stworzyć nowego człowieka. I frustrujesz się, bo widzisz, że nie potrafisz, że nie dajesz rady.

CO CHCESZ WIDZIEĆ JAK ZACZYNASZ CZYTAĆ BOŻE SŁOWO?

Czego szukasz w Bożym Słowie? Wiedzy? Może słowa dla innych? Może poparcia swoich racji?

Ja jak zaczynam czytać Biblię, to proszę Boga, żebym w tym słowie, które będę czytał, mógł Go zobaczyć, widzieć, słyszeć, zrozumieć co do mnie mówi. Żebym mógł doświadczyć Go, żeby ten czas, który spędzam z tym Słowem, żeby to nie był czas, takiego poprostu czytania, ale żeby to był czas społeczności z Bogiem w Duchu Świętym.

I do tego też zachęcam Ciebie.

Garncarz, tworzenie
20 stycznia 2018

Jak Bóg (mnie) przemienia.

Wykonano w Webwavecms

Subskrybuj
Subskrybuj
Dziękuję za subskrybcję :)
Podaj adres e - mail

2018

Kontakt

Messenger i Skype - Adam Dom Słowa

e-mail  domslowa.com.pl@gmail.com

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Twoja wiadomość została wysłana :)
Coś poszło nie tak :(
Logo Dom Słowa - Biblijny blog audio