10 lutego 2021

Wolność dla chrześcijańskiej, pakistańskiej rodziny

10 lutego 2021 utworzyłem zrzutkę na wykup i wolność dla biednej, chrześcijańskiej rodziny w Pakistanie. Żyją oni w tragicznych warunkach bez szansy na zmianę swojego położenia. Chyba że otrzymają pomoc z zewnątrz, od nas.

Zamieściłem tutaj dokładny opis tego przedsięwzięcia, taki sam jak na stronie zrzutki. Zapraszam do zapoznania się z nim i działania. Poprzez wsparcie finansowe, modlitwę i udostępnianie, dzięki któremu inni dowiedzą się o tym przedsięwzięciu. Za wszelkie wsparcie z góry dziękuję.

Opis zrzutki

Dzień dobry
Nazywam się Adam Butkiewicz.

Od sierpnia 2017 prowadzę własną stronę internetową Dom Słowa. To taki chrześcijański audio blog. Zamieszczam tam rozważania biblijne w formie nagrań mp3.

Od około trzech lat również , czasem sam a czasem z pomocą innych, pomagam pakistańskim chrześcijanom.

Ich życie w tym muzułmańskim kraju jest bardzo trudne. Na ogół są ludźmi bardzo biednymi. Często są oni wykorzystywani do niewolniczej pracy np w cegielniach.

Pewne małżeństwo Iqra i Dilawar, z którym mam kontakt, jakiś czas temu było w jednej z takich cegielni z usługą.

Podszedł wtedy do nich pewien człowiek, Ahsan Masih z prośbą o pomoc. Opowiedział im swoją historię a oni pojechali sprawdzić czy jest tak, jak mówi.

Ahsan ma żonę, dwie córki i piętnastoletniego syna. Przyszedł czas, że musiał swoje córki wydać za mąż. Jako że był biedny, jak większość chrześcijan w tym kraju, pożyczył pieniądze od bogatego sąsiada. Miał powoli spłacić swój dług ponieważ pracował i zarabiał. Jednak któregoś dnia, wierzyciel przyszedł do niego żądając zwrotu całego długu. A ponieważ było to niemożliwe, wziął tą rodzinę jako swoich niewolników.

Dzisiaj żyją oni u niego w tragicznych warunkach. Piętnastoletni syn musi karmić bydło wierzyciela, którego ten ma dużo. Ahsan może iść do ciężkiej pracy w cegielni tylko wtedy jak dostanie pozwolenie.

i4baa8c3f386ddb2.jpeg

pa9390cbc1875561.jpeg

k577064a5a2e150a.jpeg

d82c41d4bd26332b.jpeg

va4776cacf5c4275.jpeg

ze81817cd2171c9e.jpeg

Co gorsza pomimo że zajmują się bydłem ich dług się nie zmniejsza. Jak oddadzą pieniądze, całość mogą być wolni inaczej nie. To oznacza, że nie są w stanie sami się wykupić.

Od kilku już miesięcy pomagam tej rodzinie wysyłając pieniądze na żywność, odzież i drobne potrzeby ale bardzo bym chciał aby mogli być wolni.

Warunki życia tych ludzi oraz pomoc, jakiej im z łaski Boga udzielam, widoczna jest na zdjęciach. Mam ich dużo ale tutaj mogę pokazać tylko kilka. Więcej zdjęć i nagrań wideo, również nagrania ekranu na żywo, można zobaczyć pod tym linkiem

https://drive.google.com/folderview?id=1-I5a-MXpJfZ6WNTjQf-LgFcOZtdPpbg-

Inne akcje pomocy dla pakistańskich chrześcijan, które organizowałem można znaleźć na moim profilu Facebook https://www.facebook.com/AdamDomSlowa

oraz na mojej stronie internetowej https://domslowa.com.pl/bozy-fundusz/

Kwota zadłużenia tej rodziny to 427000 rupii pakistańskich. Na dzień dzisiejszy to około 10000 PLN.

Wszystko co uda się zebrać ponad koszt długu posłuży tej rodzinie na start, czyli wynajem mieszkania, jedzenie itp.

Mam nadzieję, że Bóg poruszy serca czytających i widzących tą prośbę i rodzina Ahsana Masih będzie mogła znowu cieszyć się wolnością.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

  Przewiń do góry