27 października 2018

Boże błogosławieństwo w Nowym Przymierzu

Jakiś czas temu wspomniałem, że napisał do mnie pewien brat. Prosił mnie abym poświęcił jednego audiobloga dziesięcinie. A konkretnie w oparciu o fragment z Księgi Malachiasza 3, 7 - 12, i temu, czy dając dziesięcinę można sobie "kupić" Boże błogosławieństwo, gdyż wielu ludzi jest w ten sposób manipulowanych i pada ofiarą ludzi chciwych, którzy trwonią te pieniądze na swoje zachcianki.

Prosiłem zatem Pana Boga i pytałem: Panie. Co miałbym na ten temat powiedzieć? Przygotowałem sobie “wykład” o dziesięcinie ale po czterdziestu minutach nagrywania zrezygnowałem, gdyż Pan nie powołał mnie jako wykładowcę i czułem się bardzo nieswojo w tym nagraniu.
Tymczasem Pan wskazał mi miejsce, a konkretnie to co mam powiedzieć i może nie dotyczy to dokładnie dziesięciny ale błogosławieństwa Bożego, bo to przecież o nie głównie chodzi.

Zatem zapraszam na nagranie i życzę Tobie aby Ci Bóg błogosławił, a jak? Posłuchaj.

Księga Malachiasza 3, 7 -12

“Od dni waszych ojców odstępowaliście od moich przykazań i nie przestrzegaliście ich. Nawróćcie się do mnie, wtedy i Ja zwrócę się ku wam – mówi Pan Zastępów. Lecz wy pytacie: W czym mamy się nawrócić?
Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach.
Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród.
Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! – mówi Pan Zastępów – czy wam nie otworzę okien niebieskich i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę.
I zabronię potem szarańczy pożerać wasze plony rolne, wasz winograd zaś w polu nie będzie bez owocu – mówi Pan Zastępów.
Wszystkie narody będą was nazywać szczęśliwymi, bo będziecie krajem uroczym – mówi Pan Zastępów”
 

Trzecia Księga Mojżeszowa 26, 3 – 13

“Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać,
To dam wam deszcze w swoim czasie właściwym, a ziemia dawać będzie swój plon i drzewo polne swój owoc.
Młocka trwać będzie u was do winobrania, a winobranie trwać będzie do siewu, będziecie jedli swój chleb do syta i będziecie mieszkać bezpiecznie w swojej ziemi.
Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie przestraszy. Wytępię dzikie zwierzęta z ziemi i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj.
Będziecie ścigać swoich wrogów, a oni padną przed wami od miecza.
Pięciu waszych będzie ścigać stu, a stu waszych będzie ścigać dziesięć tysięcy i wasi wrogowie padną przed wami od miecza.
Zwrócę się ku wam, rozplenię was i rozmnożę oraz umocnię przymierze moje z wami.
Będziecie spożywali zboże z poprzednich zbiorów, ale potem usuniecie stare, aby móc zrobić miejsce dla nowego.
Umieszczę też przybytek mój wśród was i dusza moja nie obrzydzi was sobie.
Będę się przechadzał wśród was i będę waszym Bogiem, a wy będziecie moim ludem.
Jam jest Pan, Bóg wasz, który wyprowadziłem was z ziemi egipskiej, abyście nie zostali ich niewolnikami, połamałem drewna waszego jarzma i sprawiłem, że wyprostowani chodzić możecie”
 

Ewangelia Jana 14, 21 – 23

“Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Rzekł mu Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu?
Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy”

Biblia Warszawska

Poniżej wspomniany film

Udostępnij

Jeśli chcesz porozmawiać na ten, lub jakikolwiek inny temat.
Zapraszam NA FORUM lub NAPISZ DO MNIE.

Jeśli chcesz porozmawiać na ten, lub jakikolwiek inny temat.
Zapraszam
NA FORUM lub NAPISZ DO MNIE.

powiadomić Cię o nowościach?zostaw swój adres email
  Przewiń do góry