27 października 2018

Boże błogosławieństwo w Nowym Przymierzu

Jakiś czas temu wspomniałem, że napisał do mnie pewien brat. Prosił mnie abym poświęcił jednego audiobloga dziesięcinie. A konkretnie w oparciu o fragment z Księgi Malachiasza 3, 7 - 12, i temu, czy dając dziesięcinę można sobie "kupić" Boże błogosławieństwo, gdyż wielu ludzi jest w ten sposób manipulowanych i pada ofiarą ludzi chciwych, którzy trwonią te pieniądze na swoje zachcianki.

Prosiłem zatem Pana Boga i pytałem: Panie. Co miałbym na ten temat powiedzieć? Przygotowałem sobie “wykład” o dziesięcinie ale po czterdziestu minutach nagrywania zrezygnowałem, gdyż Pan nie powołał mnie jako wykładowcę i czułem się bardzo nieswojo w tym nagraniu.
Tymczasem Pan wskazał mi miejsce, a konkretnie to co mam powiedzieć i może nie dotyczy to dokładnie dziesięciny ale błogosławieństwa Bożego, bo to przecież o nie głównie chodzi.

Zatem zapraszam na nagranie i życzę Tobie aby Ci Bóg błogosławił, a jak? Posłuchaj.

Księga Malachiasza 3, 7 -12

“Od dni waszych ojców odstępowaliście od moich przykazań i nie przestrzegaliście ich. Nawróćcie się do mnie, wtedy i Ja zwrócę się ku wam – mówi Pan Zastępów. Lecz wy pytacie: W czym mamy się nawrócić?
Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach.
Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród.
Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! – mówi Pan Zastępów – czy wam nie otworzę okien niebieskich i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę.
I zabronię potem szarańczy pożerać wasze plony rolne, wasz winograd zaś w polu nie będzie bez owocu – mówi Pan Zastępów.
Wszystkie narody będą was nazywać szczęśliwymi, bo będziecie krajem uroczym – mówi Pan Zastępów”
 

Trzecia Księga Mojżeszowa 26, 3 – 13

“Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać,
To dam wam deszcze w swoim czasie właściwym, a ziemia dawać będzie swój plon i drzewo polne swój owoc.
Młocka trwać będzie u was do winobrania, a winobranie trwać będzie do siewu, będziecie jedli swój chleb do syta i będziecie mieszkać bezpiecznie w swojej ziemi.
Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie przestraszy. Wytępię dzikie zwierzęta z ziemi i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj.
Będziecie ścigać swoich wrogów, a oni padną przed wami od miecza.
Pięciu waszych będzie ścigać stu, a stu waszych będzie ścigać dziesięć tysięcy i wasi wrogowie padną przed wami od miecza.
Zwrócę się ku wam, rozplenię was i rozmnożę oraz umocnię przymierze moje z wami.
Będziecie spożywali zboże z poprzednich zbiorów, ale potem usuniecie stare, aby móc zrobić miejsce dla nowego.
Umieszczę też przybytek mój wśród was i dusza moja nie obrzydzi was sobie.
Będę się przechadzał wśród was i będę waszym Bogiem, a wy będziecie moim ludem.
Jam jest Pan, Bóg wasz, który wyprowadziłem was z ziemi egipskiej, abyście nie zostali ich niewolnikami, połamałem drewna waszego jarzma i sprawiłem, że wyprostowani chodzić możecie”
 

Ewangelia Jana 14, 21 – 23

“Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Rzekł mu Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu?
Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy”

Biblia Warszawska

Poniżej wspomniany film

UDOSTĘPNIJ
POWIADOMIĆ CIĘ O NOWOŚCIACH?ZOSTAW SWÓJ ADRES E-MAIL
 
Scroll to Top