10 stycznia 2018

Co Bóg może zrobić dla Ciebie

Na początek przytoczę fragment Słowa Bożego, które dziś przeczytałem, a które przywiodło mi na pamięć pewne wydarzenie z mojego życia.

Księga Izajasza 38,8

“Oto cofnę cień o dziesięć stopni w stopniach, po których przesunął się na zegarze słonecznym Achaza. I cofnęło się słońce o dziesięć stopni w tych stopniach, po których przesunęło się”

Jest to fragment z historii, króla Ezechiasza, lub Hiskiasza według innego przekładu, kiedy ten śmiertelnie zachorował a PAN go uzdrowił i dał mu znak jakim było cofnięcie cienia na zegarze słonecznym. To wiązało się z cofnięciem słońca, a tym samym, czasu. 
Pomyślmy, dla jednego swojego sługi, bo Ezechiasz był człowiekiem kochającym Boga i wiernym Mu, Bóg cofnął czas. Na ilu ludzi miało to wpływ? Nie wiem jaka wtedy była liczba ludności, ale pewnie na wielu. Z powodu tego znaku przecież przyjechała do niego delegacja , samego Babilonu. 
Jednym mogło się to podobać, innym nie. Jednym mógł się np wydłużyć odpoczynek a innym praca. Ale Bóg na to nie patrzył, zrobił coś dla swojego człowieka.

Teraz z mojego życia.

“Nawróciłem się w więzieniu i przebywałem w zamkniętym zakładzie karnym, co oznacza 24/7 w celi, w tym godzina spaceru, no plus inne zajęcia czy praca, ale ogólnie wewnątrz. Byłem z tych, co spacerów nie opuszczali, dla mnie ta jedna godzina była czymś ważnym. Później dostałem pracę, i tak się złożyło, że jak ja wracałem z pracy to moja, ostatnia, grupa wracała ze spaceru. Cóż pozostało mi modlić się, prosiłem więc Boga: Panie proszę spraw, abym mógł chodzić na spacer.

Minął jakiś czas i nagle, któregoś wieczoru przez radiowęzeł podana została informacja o zmianie grafiku. Nie tylko mojej grupy, ale całego Zakładu Karnego. Godziny pobudki, apelów, godzin pracy itd i tym samym spacerów.

Wyszedłem więc na spacer i tak chodząc nagle dotarła do mnie jasna myśl od Ducha Świętego:
“Zobacz co Bóg zrobił dla ciebie, zmienił życie tysiącu pięciuset ludzi, żebyś mógł chodzić na spacer”.

Jak się wtedy czułem? Nie potrafię opisać. Ale życzę Ci tego.

Udostępnij

Jeśli chcesz zostawić komentarz albo podyskutować o tym, lub na jakikolwiek inny temat, możesz to zrobić na forum.

ZAPRASZAM

powiadomić Cię o nowościach?zostaw swój adres email
  Przewiń do góry