24 grudnia 2017

Dwa drzewa, dwa spojrzenia

Dwa drzewa, o których mowa w tytule tego nagrania odnoszą się do dwóch drzew zasadzonych przez Boga w środku ogrodu Eden. Drzewo życia i drzewo poznania dobra i zła.

Są to dwa przeciwne sobie sposoby podejścia do Boga, Biblii i ogólnie do życia z Bogiem. Pan Bóg chce, żebyśmy czerpali życie bezpośrednio z relacji z Nim. Natomiast szatan chce nas wziąć w niewolę zakazów i nakazów, religii mówiącej to dobre, a to złe. Dał temu wyraz kusząc Ewę aby właśnie z tego drzewa zjadla owoc i umarła. Ponieważ pokarm z drzewa poznania dobrego i złego nie daje duszy człowieka właściwych i niezbędnych do życia substancji odżywczych, one bowiem znajdują się tylko w pożywieniu z drzewa życia a tym jest żywa, osobista społeczność z Bogiem.

1 Księga Mojżeszowa 2,9

“I sprawił Pan Bóg, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.”

1 Księga Mojżeszowa 3,1-3

“A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?
A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu,
Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.”

Księga Ozeasza 6,3

“Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!”

Ewangelia Jana 17,3

“A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”

List do Hebrajczyków 5,14

“Pokarm zaś stały jest dla dorosłych, którzy przez długie używanie mają władze poznawcze wyćwiczone do rozróżniania dobrego i złego.”

UDOSTĘPNIJ
POWIADOMIĆ CIĘ O NOWOŚCIACH?ZOSTAW SWÓJ ADRES E-MAIL
 
Scroll to Top