02 czerwca 2019

Przemyślenia z winnicy

Ostatnio miałem przywilej gościć w pewnej, pięknej winnicy o nazwie Obelisk, położonej w malowniczej krainie jaką są Czeskie Morawy. Przywiozłem z sobą nie wino, ale kilka chrześcijańskich przemyśleń, którymi dzielę się w tym nagraniu.

To, że mogłem być w tamtym miejscu traktuję jako Boży dar. Dzięki temu mogłem głębiej zrozumieć rzeczy, które dzieją się w moim życiu a dokładniej mówiąc to, co Pan Bóg chce osiągnąć.

Dotarło to do mnie na przykładzie produkcji wina.

Jakiś czas temu zrobiłem nagranie Spacer po winnicy  ale mówiłem w nim bardziej o uprawie winorośli w odniesieniu do życia chrześcijanina. W tym nagraniu skupiam się bardziej na samym winie, również w odniesieniu do życia z Bogiem, zwłaszcza mojego.

Mam nadzieję, że tych kilka prostych myśli, którymi, jak wierzę, natchnął mnie Bóg, może pomóc i Tobie zrozumieć położenie w jakim się znajdujesz. 

Zapraszam zatem do winnicy, a Gospodarz niech nam odkrywa jej tajemnice 🙂

Psalm 106, 7

Biblia Gdańska

“Ojcowie nasi w Egipcie nie zrozumieli cudów twoich, ani pamiętali na wielkość miłosierdzia twego; ale odpornymi byli przy morzu Czerwonem”

Księga Izajasza 5, 1 – 2a

“Zaśpiewam mojemu ulubieńcowi ulubioną jego pieśń o jego winnicy. Ulubieniec mój miał winnicę na pagórku urodzajnym.
Przekopał ją i oczyścił z kamieni, i zasadził w niej szlachetne szczepy. Zbudował w niej wieżę i wykuł w niej prasę…”
 

Pieśń nad Pieśniami 5, 1

“Wszedłem do mojego ogrodu, moja siostro, oblubienico, zerwałem moją mirrę wraz z moim balsamem, zjadłem mój plaster wraz z moim miodem, wypiłem moje wino wraz z moim mlekiem. Jedzcie, moi przyjaciele, pijcie i upijcie się miłością!”

Pieśń nad Pieśniami 2, 4

“Wprowadził mnie do winiarni, której godłem dla mnie jest miłość”

Ewangelia Jana 15, 1 – 2   ;  2, 9 – 10  ;  13, 1

“Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem.
Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc”
“A gdy gospodarz wesela skosztował wody, która się stała winem, (a nie wiedział, skąd jest, lecz słudzy, którzy zaczerpnęli wody, wiedzieli), przywołał oblubieńca
I rzekł do niego: Każdy człowiek podaje najpierw dobre wino, a gdy sobie podpiją, wtedy gorsze; a tyś dobre wino zachował aż do tej chwili”
“Przed świętem Paschy, Jezus, wiedząc, iż nadeszła godzina jego odejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie, umiłował ich aż do końca”
 
Biblia Warszawska
 
Poniżej krótki film prezentujący to miejsce
 
UDOSTĘPNIJ
POWIADOMIĆ CIĘ O NOWOŚCIACH?ZOSTAW SWÓJ ADRES E-MAIL
 
Scroll to Top