13 MAJA 2023

Wakacje z Panem 2022 cz.7 O olbrzymach

O Olbrzymach to ostatnia usługa Wakacji z Panem 2022. Fakt, że od tego czasu minęło już prawie dziesięć miesięcy nie sprawia, iż to słowo nie jest aktualne i dziś.... i potem.

Dawid idąc do walki z Goliatem wziął jako oręż procę i pięć kamieni z potoku. 
Na Goliata wybrał i wykorzystał tylko jeden. A co z czterema pozostałymi kamieniami?
Tak się składa, że w Biblii znajdujemy jeszcze innych olbrzymów i to akurat właśnie czterech.
Każdy z nas, wierzących w Pana Jezusa, na swojej drodze za Nim, musi z takimi olbrzymami się zmierzyć. Są oni bowiem przeszkodą w podążaniu za Panem. 
To nagranie mówi o tym, czym oni są i których “kamieni” użyć na każdego z nich.  
Z życzeniem Bożego błogosławieństwa i prowadzenia, zapraszam.

Druga Księga Samuela 21, 15 – 21

Gdy pewnego razu znowu wybuchła wojna między Filistyńczykami a Izraelem i Dawid wyruszył wespół ze swoimi wojownikami, aby stoczyć walkę z Filistyńczykami, a Dawid był zmęczony,

Postanowił wtedy Iszbi z Not, potomek rodu olbrzymów, którego włócznia ważyła trzysta sykli kruszcu, a który miał przypasany nowy miecz, zabić Dawida.
 
Lecz Abiszaj, syn Serui, przyszedł mu z pomocą, ugodził Filistyńczyka i zabił go. Wtedy wojownicy Dawida zaprzysięgli go tymi słowy: Nie możesz już wyruszać z nami na wojnę, abyś nie zgasił pochodni Izraela.
 
Zdarzyło się potem, że ponownie doszło do walki z Filistyńczykami w Gob, i wtedy Sybbekai Chuszatyta zabił Safa, który także wywodził się z rodu olbrzymów.
 
Gdy następnie znowu wybuchła w Gob walka z Filistyńczykami, Elchanan, syn Jaira z Betlejemu, położył trupem Goliata Gittejczyka, którego drzewce włóczni miały rozmiary wału tkackiego.
 
Potem była jeszcze jedna walka w Gat. Był tam pewien mąż ogromnego wzrostu, mający po sześć palców u rąk i nóg, czyli razem dwadzieścia cztery, który także wywodził się z rodu olbrzymów. Gdy złorzeczył on Izraelowi, położył go trupem Jonatan, syn Szymei, brata Dawida.
UDOSTĘPNIJ
POWIADOMIĆ CIĘ O NOWOŚCIACH?ZOSTAW SWÓJ ADRES E-MAIL
 
Scroll to Top