18 sierpnia 2018

O Bogaczach i Łazarzach

Bogacz to ktoś, kto ma więcej niż potrzebuje. Łazarz to ten, któremu pomaga Bóg, takie bowiem jest znaczenie tego imienia. W każdej społeczności znajdziemy ludzi należących do jednej z tych grup, powiem więcej, każdy z nas należy do jednej z tych grup.

Są ludzie, którzy mają więcej niż im potrzeba i są tacy, którym brakuje, którzy liczą na Bożą pomoc i modlą się do Niego o to, by jakoś starczyło, by mogli związać koniec z końcem, czy zaspokoić potrzeby. Jakie są ich relacje?

Nagranie to jest swego rodzaju drogowskazem a jednocześnie znakiem ostrzegawczym.
Zapraszam do posłuchania, wyciągnięcia wniosków. Niech nam Pan Jezus błogosławi i pomoże.

W ramach informacji chciałbym poinformować iż na stronie SPOŁECZNOŚĆ zamieszczam Wasze świadectwa nawrócenia, lub innego rodzaju opisy działania Bożego w Waszym życiu. Może i Ty chciałbyś/chciałabyś się podzielić swoją historią? Może to być w jakiejkolwiek formie – tekst, nagranie. Gorąco do tego zachęcam. Niech imię Pana Jezusa będzie w tym uwielbione. Każdego chętnego zapraszam do kontaktu.

 

Pierwszy list do Tymoteusza 6, 17 – 19

“Bogaczom tego świata nakazuj, ażeby się nie wynosili i nie pokładali nadziei w niepewnym bogactwie, lecz w Bogu, który nam ku używaniu wszystkiego obficie udziela,
Ażeby dobrze czynili, bogacili się w dobre uczynki, byli hojni i chętnie dzielili się z innymi,
Gromadząc sobie skarb jako dobry fundament na przyszłość, aby dostąpić żywota prawdziwego”
 

Ewangelia Łukasza 16, 19 – 25

“A był pewien człowiek bogaty, który się przyodziewał w szkarłatne szaty i kosztowne tkaniny i co dzień wystawnie ucztował.
Był też pewien żebrak, imieniem Łazarz, który leżał u jego wrót owrzodziały.
I pragnął nasycić się odpadkami ze stołu bogacza, a tymczasem psy przychodziły i lizały jego rany.
I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahamowe; umarł też bogacz i został pochowany.
A gdy w krainie umarłych cierpiał męki i podniósł oczy swoje, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie.
Wtedy zawołał i rzekł: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu.
Abraham zaś rzekł: Synu, pomnij, że dobro swoje otrzymałeś za swego życia, podobnie jak Łazarz zło; teraz on tutaj doznaje pociechy, a ty męki cierpisz”

Ewangelia Mateusza 23,23

“Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać”

Księga Ezechiela 16,49

“Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego”

Pierwszy list Jana 3,17

“Jeśli zaś ktoś posiada dobra tego świata, a widzi brata w potrzebie i zamyka przed nim serce swoje, jakże w nim może mieszkać miłość Boża?”

List Jakuba 2,14 – 16

“Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?
Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,
A ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, cóż to pomoże?”
 

Ewangelia Łukasza 16, 9 – 13

“I ja wam powiadam: Zyskujcie sobie przyjaciół mamoną niesprawiedliwości, aby, gdy się skończy, przyjęli was do wiecznych przybytków.
Kto jest wierny w najmniejszej sprawie i w wielkiej jest wierny, a kto w najmniejszej jest niesprawiedliwy i w wielkiej jest niesprawiedliwy.
Jeśli więc w niesprawiedliwej mamonie nie byliście wierni, któż wam powierzy prawdziwą wartość?
A jeśli nie byliście wierni w sprawie cudzej, któż wam poruczy rzecz własną?
Żaden sługa nie może dwóm panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzieć będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie”

Biblia Warszawska
Udostępnij

Jeśli chcesz porozmawiać na ten, lub jakikolwiek inny temat.
Zapraszam NA FORUM lub NAPISZ DO MNIE.

Jeśli chcesz porozmawiać na ten, lub jakikolwiek inny temat.
Zapraszam
NA FORUM lub NAPISZ DO MNIE.

powiadomić Cię o nowościach?zostaw swój adres email
  Przewiń do góry